VIDEO/ Shqiptari tenton të përplasë ish të dashurën në Itali, më pas del nga makina dhe e godet pa mëshirë!

Mëngjesin e djeshëm, një 49-vjeçar shqiptar tentoi të shtypte me makinë ish- të dashurën e tij me të cilën ishte në një lidhje prej më pak se…

Një tjetër i përfshirë në vrasjen e Pëllumb Metës?! Kush i ndihmoi fëmijët të “hiqnin qafe” babanë?!

Eksperti Fatjon Softa i ftuar në “Breaking” në Top News ka folur për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Shënavlash, ku fëmijët dyshohet se vranë babanë e…

Çfarë po ndodh? ‘Kërcasin’ prangat për nëntë zyrtarë, zbulohet arsyeja e fortë

13 masa sigurie janë caktuar për zyrtarë të IKMT, të legalizimeve, hipotekës dhe pushtetit lokal në Sarandë këtë mbrëmje pas një hetimi të nisur nga Policia dhe…

Ironia E Jetës/ Polici 29-Vjeçar Vdes Gjatë Festës Për Fejesën E Tij

Një burrë nga Britania e Madhe që emigroi në Australi për t’u bërë oficer policie ka vdekur pasi është rrëzuar gjatë një feste për të shënuar fejesën…

Nokaut më të rrezikshëm vështirë se keni parë ndonjëherë. Luftëtari shqiptar, Asdren Gashi me goditje shkatërruese…

Luftëtari shqiptar, Asdren Gashi me goditje shkatërruese…

Krim i rëndë në familje/ 46-vjeçari vret gruan dhe vajzën pas një konflikti, viktimat gjenden me mbi 12 plagë në trup (Detajet)

Mësohet se autori kishte goditur 16 herë me thikë gruan dhe 12 herë vajzën e tij. Ngjarja u regjistrua pak pas mesnatës së së mërkurës në Erzurum…

Tërmeti i fortë shkund Tiranën

Tërmeti 5.6 ballë ka goditur veriun e Malit të Zi nga ku është ndjerë në Shqipëri, Kosovë, Maqedoninë e Veriut si dhe disa vende të tjera të…

Shokuese/ Gjenden 6 trupa të pajetë në një shtëpi, mes tyre 4 fëmijë

Mbrëmjen e djeshme, një ngjarje tronditëse ka ndodhur në Kanada, ku gjashtë persona, katër fëmijë dhe dy të rritur, janë gjetur të vrarë në një shtëpi në…

Rriten ndjeshëm pagat në Shqipëri/ Profesionet më të paguara, sa është rroga mesatare…

Paga mesatare mujore bruto për një të punësuar në vendin tonë ka arritur ne 660 mijë lekë te vjetra. Në dhjetor të vitit 2021, ajo ishte 590…

Personat Që Hanë Vezë Të Ziera Duhet Urgjentë Të Lexojnë Këtë Lajmë…

Kjo pasi veza bënë pjesë në listën e 10-të ushqimeve më të mira. Pavarësisht përmasave të saj, veza përmban një sasi të madhe të substancave ushqyese themelore…