Vogëlushja merrte çdo ditë në telefon këtë burrë dhe e quante atë ‘baba’. Por kur ai kuptoi se kush ishte, mbeti pa fjal!

Vogëlushja merrte çdo ditë në telefon këtë burrë dhe e quante atë ‘baba’. Por kur ai kuptoi se kush ishte, mbeti pa fjal! Një ditë duke shkuar…

Ae dini pse grat Kokëforta Janë Bashkëshortet Më të Mira. Ja përse…

Ae dini pse grat Kokëforta Janë Bashkëshortet Më të Mira. Ja përse… Nuk është e lehtë të duash një femër kokëfortë, sidomos sepse ajo mbron opinionet, parimet…

Shurupa e limonit dhe Rozmanrines: Qeteson kollen, pastron gjoksin dhe forson imunitetin..!

Shurupa e limonit dhe Rozmanrines: Qeteson kollen, pastron gjoksin dhe forson imunitetin..! Shurupa e limonit dhe Rozmanrines: Qeteson kollen, pastron gjoksin dhe forson imunitetin..! Ky ilaç me…

Ka qenë një nga aktoret më të njohura shqiptare, e kujtoni dot se cila?

Ka qenë një nga aktoret më të njohura shqiptare, e kujtoni dot se cila? Krisanthi Kotmillo lindi në Korçe më 22 mars 1930 dhe u nda nga…

Sa ka fituar nga “Pallati 176”? Autorja e filmit Adelina Balashi jep përgjigjen shokuese

Sa ka fituar nga “Pallati 176”? Autorja e filmit Adelina Balashi jep përgjigjen shokuese Në intervistën që dha për emisionin “Abc-ja e mëngjesit” me Alban Musën, Adelina…

Shikoni Si duket nga afer Guri i zi në Qaben e Shenjtë! Ky gur ka zbritur nga Xhenneti!?

Shikoni Si duket nga afer Guri i zi në Qaben e Shenjtë! Ky gur ka zbritur nga Xhenneti!? Muzeu Britanik njoftoi se ajo zotëronte tri copëza të…

Reshat Arabana Bën Rrëfimin E Pazakontë : Jam 79 Vjec Dhe Shpesh Herë Gruaja Më Thotë, Pse More Reshat Ti Do Ta

Reshat Arabana Bën Rrëfimin E Pazakontë : Jam 79 Vjec Dhe Shpesh Herë Gruaja Më Thotë, Pse More Reshat Ti Do Ta Zëri i tij është si…

Studiuesi gjerman ka ”shkund” botën me atë çka ka zbuluar për shqiptarët /Shpërndajeni

Studiuesi gjerman ka ”shkund” botën me atë çka ka zbuluar për shqiptarët /Shpërndajeni Shekulli në mes të vitit 1750-1850 ishin vite të një diversiteti ortografik të mrekullueshëm…

Nga Vaçe Zela te Nexhmije Pagarusha, këngëtarja turke: Mësova gjuhën shqipe prej tyre

Nga Vaçe Zela te Nexhmije Pagarusha, këngëtarja turke: Mësova gjuhën shqipe prej tyre Bahar Bingol Gjuka është një këngëtare nga Turqia por adhuron muzikën shqiptare. Në një…

S’ka ndodhur më parë në Shqipëri, Ardit Gjebrea jep lajmin e mirë

S’ka ndodhur më parë në Shqipëri, Ardit Gjebrea jep lajmin e mirë Me vite e dekada “Kënga Magjike” ka sjellë risi në teknokogjinë më të fundit, në…