Aksident tragjik në vendin fqinj, raportohet për 4 të vdekur, 3 prej tyre janë shqiptarë

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së hënës, në Mal të Zi, në Barane në afërsi të Plavës. Siç raportojnë mediat lokale, tre nga viktimat janë shqiptarë dhe…

Do ju duket e pabesueshme, por është e vërtet! ‘Doktori i mrekullive poston foto nga Tirana, përshendet fansat në gjuhën shqipe…’

Aktori i njohur turk, Taner Olmez ka publikuar disa foto nga Tirana në rrjetin social Instagram. Jo vetëm kaq por ai ka përshëndetur edhe në shqip. “Mirëmbrëma…

Tragjike! Vëllai vret motrën për dhuratën e Krishtlindjes

Dy vëllezër adoleshentë janë arrestuar pasi motra e tyre u qëllua dhe vdiq gjatë një sherri për dhuratat e Krishtlindjeve raporton BBC. 23-vjeçarja u qëllua në gjoks…

Publikohet video, Buci prek Santianën në pjesë intime

Buci e Santiana, dy banorët e Big Brother VIP Kosova, që janë duke marrë vëmendje të madhe me afrimitetin e tyre, ani pse të dy kanë thënë…

‘Isha dhe jam shqiptare’/ Anna Oxa rrëfehet për origjinën shqiptare: Kam jetuar si e huaj në Itali..

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Anna Oxa, e nisi karrierën e saj në Itali. Së fundmi, ajo ka qenë e ftuar në emisionin “Domenica In” në Rai 1,…

Në familjen time flasin të gjithë shqip: Can Yaman flet për origjinën e tij shqiptare në një Tv shqip

Aktori shumë i njohur nga serialet turke Can Yaman vitin e kaluar deklaroi se është me prejardhje shqiptare. Lidhur me këtë lajm që asokohe bëri bujë në…

60-vjeçari nga Çellopeku u mori jetën dy kushërinjve dhe njërin e plagosi, dyshohet se bëhet fjalë për konflikt të pazgjidhur të pronës (VIDEO+FOTO)

60-vjeçari nga Çellopeku u mori jetën dy kushërinjve dhe njërin e plagosi, dyshohet se bëhet fjalë për konflikt të pazgjidhur të pronës (VIDEO+FOTO) Ishte ora 14.10 kur…

Kishin ardhur për disa ditë pushim në vendlindje/ Si përfunduan tragjikisht babë e bir që u vranë nga kushëriri (VIDEO)

Tetovë, 27 dhjetor – Një fund i përgjakshëm i një sherri për një copë tokë. Një 60-vjeçar banues në Çellopek të Tetovës ka qëlluar me armë zjarri…

Lythat në organet gjenitale: shkaqet dhe metodat e trajtimit. Lythat në organet gjenitale. Shkaqet dhe trajtimi i sëmundjes Lokalizimi, simptomat dhe llojet e lythave gjenitale

Lythat në vendet intime në thelb janë tumore beninje që vijnë nga qelizat epiteliale të lëkurës ose mukozave. Papilloma brenda përmban enë gjaku dhe ind lidhës, jashtë…

Shtohet misteri për vrasjen e Liridonës! Kush është prokurorja serbe që merr në dorë hetimet

Shtohet misteri për vrasjen e Liridonës! Kush është prokurorja serbe që merr në dorë hetimet Njëri ndër rastet më tragjike në Kosovë pas luftës, vrasja e Liridona…