Kush ka lindur nga vitet 1960 deri më 1990 besoj që është dakord me këto situata! Lexo më shumë

Çadra kushtonte 10 lekë. S’kishim shezlong por uleshim në rërë. S’kishim krem kundër diellit por lyheshim me kos, S’kishim celular por e gjenim njëri-tjetrin me 4 sy….

‘Mos ngacmoni plagë që kullojnë gjak’/ I vëllai akuzohet si ‘truri’ që ekzekutoi Fatmir Haklajn, Hasan Hykaj jep …

Hasan Hykaj, vëllai i Përparim Hykajt, i cili akuzohet nga familja Haklaj si ‘truri’ i vrasjeve të Fatmir Haklajt, vëllezërve dhe të afërme të tij, nëpërmjet një…

Gruaja kap ‘mat’ burrin, e dashura gjen momentin dhe arratiset me tanga. Skena është vërtet epike (Video)

Tradhëtia në çift ka ekzistuar dhe duket se do ta shoqërojë njerëzimin në rrugëtimin e tij. Skenat janë nga më të ndryshme, po ashtu edhe reagimet. Rasti…

Shqiptare e vërtetë! Rita Ora publikon këngën e re, ndan me ndjekësit momente nga fëmijëra me prindërit dhe motrën /VIDEO

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar “Shape of Me” e cila është në bashkëpunim me trajnerin…

Shqiptarja zgjidhet pedagogia më e mirë në universitetin italian, dasma e saj me veshje popullore bën bujë

Erisa Ibrahimi është pedagoge dhe konsulente dizajni për firmat më të njohura italiane, si Dior dhe Gucci. Ajo gjithashtu është zgjedhur në universitetin italian si pedagogia më…

Lufta e Tretë Botërore po afrohet me shpejtësi dhe janë të paktë ata që duan ta pranojnë pse

Nga Sherelle Jacobs, Telegraph A jemi në prag të një lufte të tretë botërore? Në epokën e “kulmit të apokalipsit”, është e lehtë të qeshësh me një…

TURP/ Shqiptari i revoltuar me shqiptarët e ndryshon emrin shqip në sllav, tani quhet Zhivko (VIDEO)

Mark Geci nga Tropoja, ka qenë i burgosur në kohën e rregjimit komunist në Shqipëri. Pasi tenton të ik nga Shqipëria ai kapet dhe burgoset. Refuzoj te…

Mërgimtari nga Zvicra e dërgon faturën e rrymës për 6 muaj: Kaq lirë paguan sa për pak nuk u shokuam

Një mërgimtar që jeton në Zvicër, ia ka dërguar Periskopit faturën që ka paguar për 6 muaj për rrymën. Fatura 6 mujore për rrymën, e mërgimtarit nga…

Vjen kthesa e madhe/ Surprizat e motit javën e fundit të Janarit, pritet që…

Java e fundit e janarit do të jetë kryesisht me kushte të qëndrueshme atmosferike, të ftohta dhe të thata me origjinë veriore.   Gjatë fundjavës moti do…

Reagon vëllai i Liridona Ademajt pas publikimit të dëshmisë së Naim Murselit

Vëllai i Liridona Ademajt ka reaguar pas publikimit në media të dëshmisë së Naim Murselit dhënë hetuesve policorë më 1 dhjetor. Leonard Ademaj tha se nuk komentojnë…